Agent kupujúceho

Agent kupujúceho je realitný maklér na strane dopytu. Jeho úlohou je nájsť kupujúcemu nehnuteľnosť presne podľa jeho požiadaviek a predstáv. Pridaná hodnota takéhoto makléra je v tom, že klientovi ušetrí reálne niekoľko dní až mesiacov strávených pri internete a hľadaní nehnuteľností, niekoľko hodín pri zbytočných obhliadkach, kde fotky a popis ani zďaleka nekorešpondovali s realitou a v neposlednom rade stovky až tisíce eur, o ktoré dokázal rozumnými argumentmi a na základe svojich zručností znížiť kúpnu cenu.

Vyberte si správneho a vzdelaného makléra s referenciami a výsledkami, podstatné je aby Vám vyhovoval po ľudskej stránke. Ako ľudia sme rozdielni, preto sa každému klientovi pracuje lepšie s iným tipom človeka. Niekto môže preferovať distingvovaného flegmatika, iný energetického cholerika.

Na začiatok je veľmi dôležité aby sme si určili podmienky spolupráce. Vy nám stanovíte konkrétne kritéria a požiadavky. Ďalším krokom je odmena makléra. Tým, že maklér bude zastupovať výlučne kupujúceho, teda Vás, bude licitovať cenu smerom nadol, logicky musí byť platený kupujúcim. Nebolo by etické, pokiaľ by takéhoto makléra platil predávajúci a maklér by obhajoval výlučne záujmy kupujúceho.

Ide vlastne o protipól makléra, ktorý predáva nehnuteľnosť na základe exkluzívnej (výhradnej) zmluvy, takýto maklér zastupuje v prvom rade záujmy predávajúceho a predávajúci aj uhrádza odmenu. Takýto makléri nie sú a ani nemôžu byť nestranní, nakoľko ich klienti najímajú práve z dôvodu, aby hájili ich záujmy.

 

Prečo dobrý agent kupujúceho dokáže vyjednať väčšiu zľavu alebo lepšie podmienky ako samotný kupujúci?

Je to veľmi jednoduché. Pokiaľ sa Vám niečo páči a nie ste práve hráč pokru, dávate to najavo, či chcete alebo nie. Verbálna, ale hlavne neverbálna komunikácia prezrádza o záujme a naliehavosti veľmi veľa.

 

Naši obchodníci sú na to školení. Pokiaľ to však za vás rieši Váš maklér, ten nepodlieha emóciám, nevydáva signály a neprejavuje záujem a vnáša do celého deja racionálny pohľad. Vie upozorniť na nedostatky, často si všimne veci, ktoré bežný záujemca o kúpu nehnuteľnosti na prvých obhliadkach prehliada, a tým klientovi dokáže reálne ušetriť náklady za vyvolané informácie v budúcnosti. Navyše dokáže držať predávajúceho v napätí, nedáva mu pocit istoty a prostredníctvom rozumných argumentov vyjednáva lepšiu cenu.

Spoluprácou s agentom kupujúceho si u nás objednávate bezpečie, úsporu Vášho času a financií, informovanosť, právny servis a poradenstvo.

Služby agenta kupujúceho:

  • Denne vyhľadáva a oslovuje realitných predajcov v lokalite, ktorú preferujete.
  • Zadá dopyt podľa Vašich kritérií na platených realitných serveroch a pravidelne Vám posiela novinky.
  • Zastupuje Vás na obhliadkach ak je to potrebné (úspora vášho času).
  • Konzultuje s vami informácie o výhodách a nevýhodách vybraných nehnuteľností.
  • Vyjednáva o cene za Vás.
  • Skúma technický a právny stav.
  • Kontrolujezmluvy a dohody.
  • Komunikuje s vašou bankou a hypotekárnym špecialistom.

Vyberte si u nás svojho osobného realitného makléra v sekcii „Makléri" a obráťte sa na neho s Vašimi požiadavkami.

Koľko stojí môj domov?

HYPOkalkulačka